• Charakterystyka placówki

• PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE W CHORZELACH przy ul.Wesołej 1,06-330 Chorzele zapewnia dzieciom bezpłatne korzystanie z zajęć w ramach podstawy programowej, w wysokości 5 godzin dziennie oraz umożliwia pobyt dzieci w przedszkolu wykraczający poza podstawę programową.

Przedszkole tętni życiem i gwarem od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30. Do czterech grup zapisywane są dzieci w wieku od 4 do 5 lat (w tym : dzieci 6 -letnie  z opinią z Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej w Przasnnyszu).

CHARAKTERYSTYKA PLACÓWKI:

Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola oprócz zajęć realizowanych w ramach podstawy programowej uczestniczą bezpłatnie w zajęciach logopedycznych, rytmicznych, religi i zajęciach sportowych na hali .

Tradycją w naszym przedszkolu jest ubogacanie świata wyobraźni dzieci poprzez comiesięczne uczestniczenie w spektaklach teatralnych w przedszkolu i poza nim, a także w konkursach przedszkolnych i międzyprzedszkolnych, często z udziałem rodziców.

Cenioną formą współpracy z rodzinami dzieci są organizowane w przedszkolu uroczystości integrujące dzieci, rodziny i pracowników przedszkola.

Z naszą "małą ojczyzną" dzieci zapoznają się w trakcie organizowanych tematycznych lub rekreacyjnych wycieczek. Dzieci z przedszkola odnoszą sukcesy w konkursach gminnych, a absolwenci przedszkola są ciekawi świata, twórczy, samodzielni, odpowiedzialni i kulturalni.