• Ramowy plan dnia

wzedszkou Samordowym w hor

Inne zajęcia

630 - 800

Schodzenie się dzieci do przedszkola. Integrowanie się przedszkolaków z różnych grup poprzez zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci. Zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne i inne.  Pozostawienie dzieciom możliwości wyboru i inicjatywy. Praca indywidualna oraz dydaktyczno-wyrównawcza z dzieckiem.

800 – 1300

REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ

800- 820

Zabawy  integrujące grupę. Gry i zabawy stolikowe, układanie puzzli. Ćwiczenia ogólnorozwojowe, rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci. Zindywidualizowana praca z dzieckiem.

Zabawy ruchowe, ćwiczenia poranne.

820– 830

Przygotowanie do śniadania, czynności samoobsługowe, porządkowe, sanitarno-higieniczne

830 – 900

Śniadanie.

Doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku. Przestrzeganie zasad dobrego wychowania podczas spożywania posiłku.

900 – 910

Czynności porządkowe po śniadaniu, samoobsługowe, sanitarno-higieniczne

910- 1110

Zintegrowana działalność edukacyjna w oparciu o podstawę programową i przyjęty program wychowania przedszkolnego. Rozwijanie aktywności dziecka w różnych sferach.

1110– 1150

Pobyt na świeżym powietrzu (plac zabaw, spacery, wycieczki, zajęcia ruchowe, obserwacje przyrodnicze, prace gospodarcze i porządkowe). Przy niekorzystnej pogodzie zabawy ruchowe w sali.

1150 – 1200

Przygotowanie do obiadu, czynności samoobsługowe, porządkowe, sanitarno-higieniczne.

12001230

Obiad, II danie

Wdrażanie do prawidłowego posługiwania się sztućcami oraz kulturalnego zachowania się przy stole.

1230 – 1250

Czynności porządkowe po obiedzie.

Odpoczynek i relaks – słuchanie muzyki relaksacyjnej lub bajek czytanych przez nauczyciela.

1250 – 1350

Ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych. Wspomaganie rozwoju dziecka, swobodne zabawy konstrukcyjne, plastyczno-techniczne, gry planszowe.

Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań.

Praca z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych,

Inne zajęcia

1350 – 1400

Przygotowanie do podwieczorku, czynności samoobsługowe, porządkowe, sanitarno-higieniczne.

1400 – 1430

Podwieczorek

1430 – 1500

Gry i zabawy stolikowe, układanie puzzli.  Zajęcia w małych zespołach. Rozmowy indywidualne.

1500 – 1630

Zabawy dowolne i tematyczne według zainteresowań dzieci.  Rozwijanie zdolności i zainteresowań dzieci (kółka zainteresowań). Zabawy ruchowe, zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Rozchodzenie się dzieci.