• standardy

• Witam Państwa bardzo serdecznie!

Drodzy Rodzice!

Dobro wychowanków jest nadrzędnym  celem pracowników naszego przedszkola. Mając świadomość odpowiedzialności za własne czyny, pomagamy dzieciom odkrywać otaczający ich świat, dbamy o ich bezpieczeństwo, podejmujemy działania na rzecz ochrony godności i poszanowania praw dziecka. W sposób szczególny zwracamy uwagę na ich potrzeby.

Zgodnie z obowiązującym prawem, w naszym przedszkolu wprowadzone zostały Standardy Ochrony Małoletnich. Dokument został opracowany na podstawie Ustawy z 28 lipca 2023 roku o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw w sprawie opracowania i wprowadzenia w życie Standardów Ochrony Małoletnich (Dz. U. z 2023 r. poz. 1606). Najważniejszym celem opracowanego dokumentu jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa oraz wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń, a zarazem ochrona małoletnich przed różnymi formami krzywdzenia, przemocy oraz budowanie bezpiecznego i przyjaznego środowiska w przedszkolu.

Od 15 lutego br. w naszym przedszkolu obowiązuje Polityka ochrony małoletnich przed krzywdzeniem, która obejmuje następujące standardy zachowania i postępowania:

1. Zasady bezpiecznej rekrutacji do pracy
          2. Zasady bezpiecznych relacji personel-dziecko
          3. Zasady reagowania w przedszkolu na przypadki podejrzenia, że dziecko doświadcza krzywdy
          4. Zasady ochrony wizerunku dziecka i danych osobowych
          5. Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i mediów elektronicznych.

Pełną wersję procedury możecie Państwo znaleźć na stronie internetowej naszego przedszkola. Gorąco zapraszam do zapoznania się z tym dokumentem.

Osoby z personelu zostały przeszkolone w zakresie ochrony małoletnich przed krzywdzeniem, w tym rozpoznawania oznak nadużyć, jak również podjęcia odpowiednich działań w przypadku wystąpienia zagrożeń. Treści standardów zostaną także przedstawione przeze mnie dzieciom w zrozumiały dla nich sposób.

A na koniec nasze hasło przewodnie: W naszym przedszkolu nie ma miejsca na przemoc! Każdy ma prawo czuć się bezpiecznie!