• Klockowe szaleństwo

12 marca przedszkolaki miały niezwykłą okazję, by odkryć na nowo radość budowania i tworzenia… „klockowe szaleństwo”. Klocki dla dzieci to przedszkolna codzienność, ale sala pełna klocków - nie zdarza się często. Klocki zachwycają, nurtują i dają do myślenia. Nic tak nie rozwija kreatywności, myślenia przestrzennego, motoryki i wyobraźni dziecka, jak budowanie z klocków.

• Warsztaty wielkanocne - Eksperymenty z jajem

• W dniu 11 marca odbyły się warsztaty wielkanocne „Eksperymenty z jajem”. Jednym z symboli Świąt Wielkanocnych jest jajko. O tym, że jajko to nie tylko pokarm, ale też świetny temat do zabawy i eksperymentów przekonały się nasze przedszkolaki. Jak odróżnić jajko gotowane od surowego? Jak jajko dostało się do butelki? Czy jajko umie pływać! Czy jajko potrafi stać na „baczność”? Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi poznali nasi wychowankowie w drodze zabaw eksperymentalnych.

• Kiermasz ciast

• Zapraszamy wszystkich koneserów pysznych ciast w najbliższą niedzielę przed Kościół Parafialny w Chorzelach.

Odbędzie się tam kiermasz najlepszych ciast z całej gminy ;-)

Cały zysk ze sprzedaży ciast zostanie przekazany na oficjalne konto zbiórki dla Pani Mileny i jej rodziny z Rycic która 1 marca straciła w pożarze dach nad głową.

Chętne osoby mogą przynieść ciasta do Przedszkola Samorządowego w Chorzelach w sobotę 16 marca 2024r. w godz. 12.00 - 13.00, które zostaną przekazane do organizatorów. Prosimy o deklarację pod postem ( do wtorku do godz. 15.00).

• Rekrutacja uzupełniająca

• Dzieci, które nie zostały zakwailifikowane do przedszkola na rok szkolny 2024/2025 mają prawo wziąć udział w postępowaniu rekrutacyjnym w dniach od 6 maja do 14 maja 2024 r.

Dodatkowe informacje już wkrótce.

• Potwierdzenie woli – kandydaci zakwalifikowani

• Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych będzie dostępna w sekretariacie ok godz.14.00 w dniu 05.03.2024 r.

Informujemy, iż zgodnie z harmonogramem rekrutacji od 6 marca 2024 r. do 15 marca 2024 r. następuje potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia, które dostępne jest w sekretariacie przedszkola.

Podpisanie woli przyjęcia jest obowiązkowe w przypadku przyjęcia dziecka do placówki.