• Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

• Uprzejmie informujemy, że :

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola składają „Deklarację o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej” od 5 lutego 2024 r. do 9 lutego 2024 r. (druki u wychowawcy grupy)

Rodzice dzieci ubiegających się o przyjęcie dziecka do przedszkola składają „Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola”  od 9 lutego 2024 r. do 23 lutego 2024 r.

Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola będą dostępne

od dnia 9 lutego 2024 r.

w  sekretariacie oraz na stronie przedszkola przedszkolechorzele.edupage.org

Dokumenty dokładnie wypełnione  prosimy składać do sekretariatu przedszkola.

• Dbamy o ptaki zimą

• Gdy na zewnątrz mróz, przedszkolaki pamiętają o zwierzętach. Dziś dokarmialiśmy ptaki, które na zimę zostają w naszym kraju.

Na zdjęciu grupa dzieci stoi na dworze przed karmnikiem dla ptaków. dzieci trzymaja w rekach bombki z jedzeniem.

• Wyniki konkursu plastycznego

19 grudnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny organizowany we współpracy z Przedszkolem w Jednorożcu pt "Moj Pupil". Wszystkie prace były bardzo pomysłowei starannie wykonane. Wśród zwycięzców z naszego przedszkola znaleźli się:

Kornelia Antosiak - I miejsce

Roksana Domżalska - II miejsce

Liwia Rykowska - III miejsce

Dyplomy za udział otrzymali:

Marcel Olędzki, Iga Rapacka, Kateryna Kianenko, Dagmara Antosiak, Wiktoria Kozłowska,  Maria Kołakowska, Nadia Kucka.

Wszytkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udział w konkursach!

Na tle granatowej tablicy z napisem "Konkurs plastyczny  - Mój pupil" stoją dwie panie po obu jej stronach. Przed nimi stoi dziesięcioro dzieci, które trzymają w dłoniach dypkomy i nagrody. Wokół nich widać Bożonarodzeniowe dekoracje i napis "Wesołych Świąt"

• Przedstawienie jasełkowe

​​​​​​​

​​​​​​Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadzei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W tym roku Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa zostały przygotowane przez dzieci z grupy Żyrafki. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali, zaproszeni goście. Przedszkolaki na oment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, pasterzy, królów, itp. Mali artyści z wielkim zaangazowaniem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności aktorskie i wokalne.

Zdjęcie grupowe. Na tle dekoracji Bożonarodzeniowej stoją rodzice, goście zaproszeni oraz dzieci w strojach jasełkowych.

• Dzień Górnika

​​​​​​​

​​​​​​W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Górnika potocznie zwany Barbórką, chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni. Opowiedzieliśmy dzieciom o ubraniu górnika, maszynach górniczych i codziennej pracy. dzieci poznały rodzaje węgla i sposoby wydobycia.

Zdjęcie grupowe. Siedmioro dzieci stoi, pięcioro z nich trzyma kartki z literami. Przed nimi dzieci siedzi ośmioro dzieci, siedmioro z nich trzyma kartki z napisami. Napis: dzień Górnika.

• Warsztaty Bożonarodzeniowe

• Klimat Świąt Bożego Narodzenia można było poczuć podczas warsztatów bożonarodzeniowych dla dzieci i rodziców, które zostały zorganizowane w grudniu 2023r. Przez nauczycieli naszego przedszkola.

Celem warsztatów było rozbudzanie aktywności dzieci i rodziców, odczuwanie więzi emocjonalnej z rodziną i przywiązania do najbliższych, wzmacnianie wzajemnych relacji w rodzinie opartych na szacunku, akceptacji i miłości, rozwijanie zdolności i odczuwanie radości z podejmowanej aktywności umysłowej i plastycznej, a także kształtowanie wrażliwości i ekspresji twórczej. Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne ozdoby, stroiki, kartki świąteczne, aniołki, gwiazdki, bombki, choinki, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Stroiki zostaną przekazane na kiermasz, natomiast kartki świąteczne trafią do kombatantów i weteranów II wojny światowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, zaangażowanie, pomoc, atrakcyjnie spędzony czas i wspólną zabawę.

Zdjęcie grupowe dzieci wraz z rodzicami. Po prawej stronie stoi nauczyciela, po lewej dyrektor przedszkola. dzieci trzymają w dłoniach przygotowane kartki świąteczne.

• Mikołajki 2023r.

​​​​​​​

6 grudnia nasze przedszkle odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą białą brodę, dźwigał bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko Mikołaj.  Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki i recytowały wiersze. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami.

Zdjęcie grupowe. Na tle dekoracji Mikołajkowej stoją pracownicy przedszkola oraz Śnieżynka. Mikołaj siedzi na krzesełku. Przed nimi siedzą wszystkie dzieci  z przedszkola. wszyscy ubrani sa na czerwono, na głowach mają Mikołajkowe czapki.

• Realizacja programu "Zdrowe dzieci"

• „Zdrowy podwieczorek - szybko i smacznie”. Jak to zrobić? Wystarczy podać dziecku zdrowe produkty, z których będzie mogło przygotować smaczne, kolorowe kanapki. Dziecko nie tylko poznaje zdrowe walory jedzenia, ale również świetnie się bawi i rozwija swoją kreatywność. My jako przedszkole staramy się wspierać dzieci w ich rozwoju na wszelkie możliwe sposoby, jednocześnie dbając o to co jedzą. W bieżącym roku szkolnym nasze działania wspierane są poprzez realizację projektu Ministerstwa Zdrowia „Zdrowe dzieci”.

Na stoliczku przedszkolnym stoją cztery okrągłe talerze, na którą znajdują się zdrowe produkty i warzywa. Na środkowym owalnym talerzyku  znajdują się warzywa i owoce.