Menu

 • Ochrona danych osobowych w przedszkolu

  Ochrona danych osobowych w przedszkolu - Obrazek 1

  25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako RODO lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

  W związku z tym chcielibyśmy poinformować  Państwa o przetwarzaniu Państwa danych (dzieci)  oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

  Poniżej znajdziecie Państwo  podstawowe informacje na ten temat.

   

  Kto będzie administratorem Państwa danych?

  Administratorem Państwa danych będziemy my czyli Przedszkole Samorządowe w Chorzelach,

  ul. Wesoła 1 , 06-330 Chorzele.

   

  Powołanie Inspektora Ochrony Danych (IOD)

  Po wejściu w życie RODO zostanie wyznaczony Inspektor Ochrony Danych.

  Z Inspektorem Ochrony Danych będzie można kontaktować się listownie kierując korespondencję na adres Przedszkole Samorządowe w Chorzelach z dopiskiem „IOD” ul. Wesoła 1, 06-330 Chorzele,

  bądź na adres e-mail: iod.przedszkole@vp.pl

   

  O jakich danych mówimy?

  Chodzi o dane osobowe dzieci/rodziców/opiekunów, które są zbierane w ramach korzystania

  przez Państwa z usług przedszkola.

   

  Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

  Przetwarzamy dane z mocy obowiązującego prawa  oraz w celach związanych z działalnością przedszkola

  np. podczas rekrutacji, konkursów, uroczystości  itp.

   

  Komu możemy przekazać dane?

  Zgodnie z obowiązującym prawem dane osobowe  Państwa oraz  dzieci możemy przekazywać instytucjom upoważnionym oraz  podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

   

  Jakie mają Państwo prawo w stosunku do swoich danych?

  Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorującego  tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych  Osobowych  (PUODO).

   

  Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

  Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej z obowiązującymi przepisami  podstawie prawnej.  Przetwarzanie Państwa danych będzie odbywać się na podstawie Waszej dobrowolnej zgody.

   

  Źródło (obrazek) http://leba.eu/pl/post/59457

 • Dzień Mamy i Taty 2018

  gr. Motylki - 23 maja 2018 r. godz. 13.00

  gr. Misie - 22 maja 2018 r. godz. 12.30

  gr. Pszczółki - 25 maja 2018 r. godz. 13.00

  gr. Żyrafki - 24 maja 2018 r. godz. 12.30

  gr. Smerfy - 22 maja 2018 r. godz. 10.30

 • Teatrzyk

  W dniu 14.05.2018 r. (poniedziałek) o godz. 1040 odbędzie się teatrzyk pt.” EKO Zdzisław Teatr  AKADA. Koszt- 3 zł

 • Dzień Motyla

  W dniu 11 maja 2018 r. (piątek) w przedszkolu obchodzimy Dzień Motyla. Zachęcamy do ubierania dzieci w kolorze ŻÓŁTYM.

 • Przegląd Piosenki "Twój głos brzmi znajomo"

  Dnia 20 kwietnia 2018 r. dzieci z naszego przedszkola brały udział w Przeglądzie  Piosenki „Twój głos brzmi znajomo” w Przedszkolu Samorządowym w Jednorożcu.  Celem przeglądu było rozwijanie wyobraźni oraz zdolności muzycznych dzieci, pokonywanie nieśmiałości podczas wystąpień publicznych, propagowanie idei wspierania uzdolnień oraz promowanie aktywności twórczej. Przedszkolaki wspaniale poradziły sobie z takim zadaniem. W nagrodę za piękne występy otrzymali dyplomy i nagrody  książkowe.

 • Dzień Ziemi

  Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. W naszym  przedszkolu  obchodziliśmy to święto 20 kwietnia. Celem akcji było promowanie postaw ekologicznych wśród najmłodszych dzieci.Dzielne przedszkolaki poznawały różne sposoby i działania na rzecz piękna przyrody. Uczyły się szacunku, wspólnego dbania o naszą ziemię, aby była piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich jej mieszkańców. Omawiały co jest dla ziemi dobre a co jej szkodzi, co można robić, aby bardziej i skuteczniej o nią dbać.  Na koniec zajęć przedszkolaki wraz z wychowawczyniami udały się na sprzątanie „naszej Ziemi” w okolicach  przedszkola. Na koniec imprezy wszystkie przedszkolaki otrzymały odznaki „Przyjaciela przyrody”. Podczas tego przedsięwzięcia dzieci dowiedziały się jak, dbać o nasze środowisko i otaczającą nas przyrodę. Liczymy na to, że nasze przedszkolaki zrozumiały, że na nas wszystkich ciąży odpowiedzialność za naszą ziemię.

 • Ewaluacja zewnętrzna w przedszkolu

  Od dnia 6 marca 2018 r. do dnia 9 marca  2018 r. w naszym przedszkolu trwała ewaluacja zewnętrzna przeprowadzana przez zespół wizytatorów Kuratorium Oświaty w Warszawie - Delegatura w Ostrołęce.

  Efektem  końcowym pracy zespołu wizytatorów ds. ewaluacji jest raport. Dokument ten jest źródłem informacji na temat naszego przedszkola oraz określa poziom spełniania wymagań stawianych placówkom w danych obszarach :

  • Dzieci nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej.
  • Kształtowane są postawy i respektowane normy społeczne.

  Zapoznanie się z raportem pozwoli Państwu dowiedzieć się jak wartościowe są działania podejmowane w naszym przedszkolu.

  Raport zawiera wyniki badań ankietowych i rozmów, jakie wizytatorzy przeprowadzili z organem prowadzącym, dyrektorem, nauczycielami, pracownikami niepedagogicznymi, rodzicami oraz przedstawicielami instytucji współpracujących z naszą placówką, a także zapisy z obserwacji zajęć przedszkola oraz analizy dokumentacji.

  Ewaluacja została przeprowadzona na koniec kadencji dyrektora p. Jadwigi Krysik co potwierdziło jej owocną  pracę dydaktyczno – wychowawczą i opiekuńczą  oraz doskonały nadzór na placówką przez wiele lat. Ewaluacja nie wykazała żadnych uchybień, a wiele pozytywnych aspektów i rozwiązań funkcjonowania placówki.

  Tak pozytywne wyniki ewaluacji to również Państwa zasługa jako rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola przekładająca się na właściwą współpracę za co w imieniu swoim i wszystkich pracowników serdecznie Państwu dziękuję.

   

  Zachęcam do zapoznania się ze sporządzonym raportemna platformie SEO: http://www.seo2.npseo.pl/reports/1000046671188_public.pdf

 • Życzenia Wielkanocne

  Święto Wielkiej Nocy opromienia poranek
  Zmartwychwstania,
  w którym Życie odnosi triumf nad śmiercią.
  Niech blask tego poranka ogarnie każdego człowieka i
  tchnie w jego serce nadzieję,
  która pozwoli pokonywać wszelkie trudności napotkane
  w życiu codziennym

   

  Z serdecznymi życzeniami
  Dyrektor i pracownicy
  Przedszkola Samorządowego w Chorzelach

   

  Wielkanoc 2018

 • Dzień ŻABY

  W dniu 21 marca 2018 r. w przedszkolu obchodzimy Dzień Żaby. Zachęcamy dzieci do zielonego ubioru.

 • Zaproszenie

   

  Szanowni Rodzice,

   

  Przedszkole na Wesołej włączyło się do akcji „100 km/lat” organizowanej na naszym terenie przez Towarzystwo Przyjaciół Chorzel. Chcemy pomóc w zrobieniu co najmniej 150 kilometrowego łańcucha z papieru na uczczenie 100-lecia niepodległości naszego kraju.

   

  W związku z tym serdecznie zapraszamy rodziców, chętne babcie oraz dziadków lub rodzeństwo do wzięcia udziału w plastycznych zajęciach otwartych,

   które rozpoczną się 16 marca 2018r. (piątek), o godz. 1330

  w poszczególnych grupach wiekowych.

  Zajęcia potrwają do godz. 1500.  

  Proszę, aby tego dnia w ubiorach dzieci

  oraz państwa dominował kolor biało-czerwony. 

  Zwracam się również z prośbą o zabranie ze sobą do przedszkola obuwia na zmianę.

   

  „Pomóżmy pobić rekord Polski – zróbmy to RAZEM"

 • Ogłoszenie

  Zmianie uległa lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do Przedszkola Samorządowego w Chorzelach na rok szkolny 2018/2019 w związku ze zgłoszeniami dzieci, które powinny realizować obowiązek w naszej placówce.

   

  Do 23 marca 2018 roku rodzice winni potwierdzić wolę uczęszczania kandydata do przedszkola.

  Szanowni Państwo zgodnie z regulaminem rekrutacji, lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola nie jest tożsama z listą dzieci przyjętych. Lista dzieci przyjętych zostanie wywieszona 27 marca 2018 roku na tablicy ogłoszeń.

  Z poważaniem

  Jadwiga Krysik

 • INFORMACJA

  Ze względu na niską frekwencję w przedszkolu zdjęcia zostaną przeniesione na inny dzień  tj. 23 marca 2018 r.

 • INFORMACJA

  Rodzice dzieci, które z braku miejsca nie zostały zakwalifikowane do Przedszkola Samorządowego w Chorzelach na rok szkolny 2018/2019 zostaną zaproszeni na spotkanie informacyjne z przedstawicielami organu prowadzącego. O terminie zostaną Państwo poinformowani listownie badź telefonicznie.

 • INFORMACJA

  Informujemy, iż rodzice dzieci, które zostały zakwalifikowane do Przedszkola Samorządowego w Chorzelach na rok szkolny 2018/2019 muszą złożyć potwierdzenie woli przyjęcia dziecka w sekretariacie przedszkola od 9 marca 2018 r. do 23 marca 2018 r.

 • Zdjęcia w przedszkolu

  W dniu 14 marca 2018 r. (środa) w naszym przedszkolu będą robione zdjęcia przez fotografa.

  Cennik :

  1. Grupowe – 8 zł
  2. Portret – 13 zł (kolejne po 6 zł)
  3. Tablo absolwentów – 16 zł

  Zdjęcia będą wykonywane po śniadaniu.

 • Dzieciaki Mleczaki

  Przedszkole Samorządowe w Chorzelach przystąpiło do programu pt. „Dzieciaki Mleczaki”. Jest to edukacyjno – informacyjny projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziców.

  Celem „Dzieciaków Mleczaków” jest pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka, głównie poprzez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną.

  Mleko to ważny i smaczny produkt, którego spożywanie jest konieczne dla prawidłowego rozwoju najmłodszych. Dlatego Polska Izba Mleka przygotowała działania promujące spożycie mleka i produktów mleczarskich właśnie dla przedszkolaków.

  Chcemy w jak najciekawszy sposób zachęcić dzieci do spożywania mleka i jego przetworów, a także poszerzyć ich wiedzę na temat zawartych w mleku wartości odżywczych.

  Celem programu jest:

  • Wzrost świadomości na temat roli mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
  • Edukacja na temat walorów mleka i jego przetworów oraz kształcenia prawidłowych nawyków żywieniowych przez zabawę.
  • Wykreowanie mody na picie mleka wśród najmłodszych.

  Więcej informacji :http://dzieciakimleczaki.pl

 • Pracownicy przedszkola czytają Pszczółkom bajki

  W naszym przedszkolu stało się tradycją czytanie dzieciom bajek. Bywały już sytuacje, gdy gościliśmy rodziców lub innych członków rodzin dzieci, które zechciały włączyć się do akcji czytania dzieciom.

  Znalezione obrazy dla zapytania cała polska czyta dzieciom

  Nadszedł czas, aby wszyscy pracownicy przedszkola również dołożyli swoją cegiełkę do tak ważnej akcji. W ostatnim czasie bajkę dzieciom przeczytała Pani Jadwiga Krysik – Dyrektor przedszkola oraz Pani Jadwiga Piórkowska – pracownik obsługi i babcia Ani z naszej grupy.

  Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na nasz czarodziejski czerwony fotel do czytania bajek. Każdy, kto chciałby poczytać przedszkolakom jest mile widziany.

 • Informacja

  Informujemy, iż oddział w Łazie został zamknięty do 02.03.2018 r. włącznie ze względu na niską frekwencję dzieci oraz chorobę wychowawcy. Dezycja została uzgodniona z rodzicami oraz organem prowadzącym.

 • Jadłospis stworzony przy udziale dzieci

  Zapraszamy do obejrzenia jadłospiu stworzonego wspólnie z naszymi przedszkolakami:

  jadlospis_dzieci.docx

 • Ogłoszenie


  gify pingwiny

  23 lutego 2018r. tj. piątek obchodzimy Dzień Pingwina. Bardzo proszę, aby dzieci w tym dniu ubrały się na czarno-biało.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Przedszkole Samorządowe w Chorzelach
  ul. Wesoła 1
  06-330 Chorzele
  NIP 761-14-03-535
  REGON 000913077
  Godz. urzędowania :
  6.30 - 16.30
 • (+48) 29 75 15 043

Galeria zdjęć