Menu

 • Nasza placówka bierze udział w międzynarodowym projekcie "Mały miś w świecie wielkiej literatury"'

   

  1. Organizator projektu: Grupa MAC S.A. oraz miesięcznik Bliżej Przedszkola.
  2. Cel projektu: rozwijanie czytelnictwa we współpracy z przedszkolami w całej Polsce i za granicą.
  3. Cele szczegółowe:
  • zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom - uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych;
  • tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku reaizacji zadań stawianych przez nauczyciela;
  • wprowadzenie dziecka w świat literatury;
  • budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną;
  • przekazywanie za pośrednictwem literatry wartości moralnych;
  • kształcenie u dzieci uiejętności słuchania tekstu czytanego;
  • rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności dzieci;
  • rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli;
  • kształtowanie postaw patriotycznych dzieci;
  • włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środwiska lokalnego;
  • promocja przedszkola;
  • rozwijanie współpracy między nauczycielami.

  4. Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019.

  Nasza placówka bierze udział w międzynarodowym projekcie "Mały miś w świecie wielkiej literatury"' - Obrazek 1

   


  Nasza placówka bierze udział w międzynarodowym projekcie "Mały miś w świecie wielkiej literatury"' - Obrazek 2

  PODZIĘKOWANIA !!!

  Dzieci z grupy Pszczółek i Żyrafek z panią dyrektor Anną Lipińską oraz wychowawcami grup składają serdeczne podziękowania Dyrektorowi Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Chorzelch oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Chorzele za możliwość zwiedzenia wystawy pn." Ocalić od zapomnienia" zorganizowanej z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki tej wystawie dzieci poznały losy dwóch wielkich polaków: Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz Świętego Jana Pawła II. 

   

  Nasza placówka bierze udział w międzynarodowym projekcie "Mały miś w świecie wielkiej literatury"' - Obrazek 3​​​​​

   


  Nasza placówka bierze udział w międzynarodowym projekcie "Mały miś w świecie wielkiej literatury"' - Obrazek 4    14 września (piątek) w naszym przedszkolu będziemy obchodzić międzynarodowy dzień kropki. Zachęcamy wszystkie dzieciaki do założenia ubrań w kropki. Będziemy bawić się wszystkim co ma kształt kropki i jeść okrągłe potrawy.

  Rodziców w miarę możliwości prosimy o dostarczenie na grupę kropkowych łakoci - liczy się wszystko w kształcie kropek, kół i kul. 

  Będzie super zabawa i KROPKA !

 • PRZEDSZKOLNE ZEBRANIE INFORMACYJNE

  Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie organizacyjne z Dyrektorem Przedszkola Samorządowego w Chorzelach, które odbędzie się 7 września 2018 roku (piątek), o godz. 15.00 na sali gimnastycznej. Prosimy także o przybycie tego dnia Rodziców dzieci uczęszczających do oddziału zamiejscowego przedszkola w Łazie.  

  Po zebraniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami poszczególnych grup wiekowych:

  Grupa I  - wychowawca  mgr Małgorzata Andruszkiewicz - sala "Motylki"

  Grupa II - wychowawca mgr Ewa Piotrak - sala "Misie"

  Grupa III - wychowawca Lilla Więckowska - sala "Pszczółki"

  Grupa IV - wychowawca mgr Anna Kardaś-Nożyńska - sala "Żyrafki"

  Grupa V - wychowawca mgr Regina Chabińska - sala gimnastyczna

 • WITAMY W PRZEDSZKOLU !!!

  3 września rozpoczeliście kolejny rok wspólnej zabawy, nauki i pracy. Będziecie odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami, a wszystko to po to, by dobrze się bawiąc jak najwięcej sie nauczyć, zdobyć nowe umiejętności i doskonalić te już posiadane. 

  Życzymy wielu radości, nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć, a rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia. Wierzymy, że ten rok będzie niezwykle ciekawy w życiu naszych przedszkolaków.

  O wszystkich wydarzeniach będziemy Państwa na bieżąco informować na naszej stronie internetowej.

   

  Dyrektor oraz Rada Pedagogiczna 

  Przedszkola Samorządowego w Chorzelach

 • DNI ADAPTACYJNE ZA NAMI !

       W dniach 29 i 30 sierpnia 2018 roku w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne dla dzieci przyjetych do przedszkola na nowy rok szkolny 2018/2019, aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy pierwszych dni pobytu w placówce . Spotkania przebiegały w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Pani dyrektor wraz z nauczycielkami przywitały dzieci oraz rodziców miłym słowem i uśmiechem. W salach na dzieci czekały zabawki, pacynki, gry, układanki, maskotki, itp. Przyszłe przedszkolaki wraz z rodzicami zwiedziły przedszkole, oglądały sale, w których będą spędzać czas. Dużo radości przyniosły dzieciom zabawy w ogrodzie przedszkolnym, sali zabaw oraz tańce i pląsy w rytmie muzyki dziecięcej. Nauczycielki prowadziły liczne zabawy integracyjne, które zbliżały dzieci do siebie, pozwoliły pokonać lęk i nieśmiałość. Rodzice otrzymali kilka cennych wskazówek na temat tego, jak pomóc dziecku w adapatcji przedszkolnej.  Nie obyło się bez słodkiego, ale zdrowego poczęstunku dla wszystkich gości wykonanego przez przedszkolne kucharki.  

       Dzięki dniom adapatacyjnym dzieci we wrześniu będą czuły się bezpieczniej i odważniej stawią czoło nowej i trudnej dla nich sytuacji. 

 • Akademia Zdrowego Przedszkolaka

  30.08.2018

   

   

  DRODZY RODZICE !

   

  W najbliższym czasie rozpoczniemy Akcję  ,,Akademii Zdrowego Przedszkolaka” W tym roku zaprosimy naszych wychowanków w podróż, której celem jest przekazanie dzieciom wiedzy i umiejętności z zakresu szeroko pojętego zdrowia.

  Tegoroczny program będzie składał się z trzech niezależnych Akcji:

  Jesiennej – Podróż do Krainy Pełnej Zdrowia
  Zimowej – Podróż do Eko-Krainy
  Wiosenno-Letniej – Podróż do Krainy Bezpieczeństwa

   

  Zgodnie z ideologią Akademii w scenariuszach nie zabraknie tematyki zdrowego żywienia, aktywności fizycznej, ekologii, higieny oraz inteligencji emocjonalnej.

   

   

   

   

   

   

   

  Mamy przyjemność i wielką satysfakcję poinformować rodziców , iż nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego

  ,, Akademia Zdrowego Przedszkolaka ‘’ skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców oraz personelu placówki.

   

  W ciągu całego roku realizowane są projekty w  zakresie zdrowego żywienia, bezpieczeństwa i profilaktyki zdrowia.Obecnie działania koncentrują się nie tylko wokół zdrowego odżywiania, ale również bezpieczeństwa i profilaktyki zdrowia wśród dzieci w wieku przedszkolnym.

  Akademia Zdrowego Przedszkolaka ma na celu utrwalenie wśród rodziców, dzieci oraz personelu przedszkolnego wiedzy o tym, jak zdrowo się odżywiać, jak dbać o bezpieczeństwo dzieci w domu i poza nim, kształtować postawy społeczne, jak zapobiegać chorobom oraz minimalizować ich skutki, a także jak dbać o odporność dzieci w okresie wzmożonej zapadalności na grypę i przeziębienia. Zespół ekspertów Akademii Zdrowego Przedszkolaka opracowuje materiały edukacyjne w formie warsztatów i prezentacji, które mają angażować do wspólnej pracy pracowników przedszkola, rodziców i dzieci. Akademia ma charakter ogólnopolski. Nasze działania wspierają m.in.: TVP2, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Matki i Dziecka, Agencja Rynku Rolnego, Polskie Towarzystwo Dietetyki, WOPR.

  Warsztaty bedą realizowane na terenie naszego przedszkola. Przeprowadzać je bedą nauczyciele przedszkolni, intendent na podstawie materiałów otrzymanych od Akademii Zdrowego przedszkolaka. Dzięki takiej formule można osiągnąć zamierzony efekt: Placówka naszego przedszkolna otrzyma materiały, które pomagają w edukacji dzieci, dają inspiracje w codziennej pracy i wpływają na zmiany nawyków w zakresie żywienia i gotowania w przedszkolnej kuchni. Rodzice  otrzymają materiały i zostaną zaangażowani w Akcję, dzięki czemu mogą przenosić dobre wzorce na grunt domowy; Dzieci wspaniale angażując się biorąc bezpośredni udział w warsztatach bedą utrwalać dobre wzorce żywieniowe, zdrowotne i wychowawcze.

   Przedszkole nasze realizując projekty i przystępując do Akcji, każdorazowo otrzyma Certyfikat potwierdzający nasz udział i zaangażowanie. Warunkiem jest realizacja warsztatów zgodnie z przesłanym scenariuszem..

   

  Zaczynamy już we wrześniu !

  .

   

 • Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

  Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

  Pierwsze dni w przedszkolu !

   

    Na pewno dużym ułatwieniem będzie zapoznanie się z nową placówką. Warto obejrzeć budynek i salę, gdzie dziecko będzie przebywało, zapoznać się  planami zajęć, porach posiłków swojego dziecka itp.

    Ważne jest nasze podejście do nowej sytuacji oraz jak przeżywamy rozłąkę z naszym dzieckiem. Nie możemy  zachowywać się nerwowo, gdyż stan ten udzieli się naszemu dziecku. Natomiast naszą optymistyczną postawą , wpłyniemy na to, iż  dziecko poczuje się pewniej. Czasami płacz dziecka jest normalną reakcją na rozstanie z rodzicami. Dziecko płacze przy samym rozstaniu, testując naszą wytrzymałość, jednak gdy znajdzie się na sali, wśród innych dzieci i zobaczy tyle ciekawych zabawek, płacz szybko mija. Jego zainteresowanie nowym otoczeniem pozwala mu zapomnieć na jakiś czas o tym, co jeszcze przed chwilą działo się w szatni. Nie powinniśmy mieć więc wyrzutów sumienia, że dziecku dzieje się krzywda. Obawy są niepotrzebne. My dorośli musimy również odnaleźć się w nowej pracy i środowisku.

   Korzyści z uczęszczania dziecka do przedszkola jest bardzo wiele – a wszystkie ważne są z punktu widzenia jego dalszego rozwoju. Pamiętajmy, o tym, gdy nachodzą nas wątpliwości, czy dobrze robimy posyłają dziecko do przedszkola. Dziecko uczy się samodzielności, nabywa pewności siebie, nawiązuje kontakty z innymi dziećmi, uczy się współpracy w grupie, radzenia sobie z wieloma emocjami. To tylko część zalet, które wynikają z faktu uczęszczania dziecka do przedszkola. Pamiętajmy o tym, że w niedalekiej przyszłości nasze dziecko zacznie naukę w szkole. Jeśli poprzedzi ją etapem przedszkolnym, będzie mu znacznie łatwiej wdrożyć się w funkcjonowanie w grupie między rówieśnikami.

 • Dla rodziców ,,Panel o żywieniu"

  22.08.2018

   

  Magnez w diecie dziecka 

  Reklama źródłem handlu, niestety, reklama kłamie. I niby każdy to wie i często słyszę, że na mnie to nie działa. Otóż działa na każdego, na Ciebie, na Twoje dziecko. Zobaczysz smutne dziecko i zatroskanych rodziców, a Pani pedagog (!) pouczy o konieczności suplementowania magnezu. Żelkami! Owocowe misie zapewnią magnez w diecie dziecka…

  Na szczęście Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta czuwa  I czasem takim firmom podetnie skrzydła. Kłopoty z koncentracją, aktywnością, czy rozdrażnienie nie muszą (choć mogą) wynikać z niedoboru magnezu. Jest natomiast wiele sposób, by wzbogacić dietę dziecka w magnez i nie muszą to być słodycze! Słusznie również UOKiK zaznaczył, że pedagog, który może stanowić dla rodzica autorytet, nie jest osobą, która ma swoich kompetencjach polecanie suplementu diety.

  Skład misiów (co ciekawe na głównej stronie w zakładce skład nie znajdziesz składu, ale informacje o ilości magnezu w misiach):

  syrop glukozowy, cukier, woda, żelatyna wieprzowa, sole magnezowe kwasu cytrynowego, regulator kwasowości: kwas jabłkowy, substancja glazurująca: wosk carnauba, aromat: pomarańczowy, przeciwutleniacz: kwas L-askorbinowy, barwnik: ekstrakt z papryki, chlorowodorek pirydoksyny

  czyli cukier z żelatyną, jak każde inne żelki, z dodatkiem magnezu… Czy taka ilość cukru zapewni dziecku koncentrację? Wątpię! Nadmiar cukru w dużej mierze jest odpowiedzialny za nadpobudliwość u dziecka, która nie sprzyja koncentracji.

   

  Nasze motto na cały rok  dla naszych  przedszkolaków

  mamusiu !     tatusiu !

  ,, Jutro też tutaj przyjdę zjeść pyszne jedzonko "

      Pani Dyrektor naszego Przedszkola , jak również cały personel bardzo chcielibyśmy, aby codziennie wasze pociechy wypowiadały słowa naszego podanego wyżej motta. Zapewniam, iż z naszej strony postaramy ,aby rodzice jak i nasze dzieciaki były w pełni zadowolone z naszych starań.  Nie ukrywam że żywienie zbiorowe, to wyjątkowo trudny orzech do zgryzienia. Wymaga współpracy wielu osób: zarówno w placówce, jak i z osobami z zewnątrz . Musimy sobie zdać sprawę z tego, że do przedszkola trafiają dzieci w wieku 3-6 lat. To ma określone konsekwencje. Musimy więć zachęcać (nie zmuszać!) dziecko do jedzenia tego, co panie w kuchni ugotują ,nie ukrywamy iż współpraca z rodzicmi w tej kwestii odgrywa bardzo kluczową rolę. Nawyki żywieniowe dziecka kształtowane były w domu już przez co najmniej 3 lata. Każde dziecko było żywione w inny sposób, w związku z tym różnie podchodzi do jedzenia w nowym miejscu. Czasem (zwykle przejściowo) dzieci odmawiają jedzenia. Chcielibyśmy, aby nasi wychowankowie mieli bardzo urozmaicony jadłospis z dużą ilością warzyw i owoców.Co gorsza dzieci w wieku 2,5- 5 lat to często okres fazy neofobicznej. Oznacza to, że dzieci niechętnie próbują nowości, mogą nawet bać się nieznanych smaków. Co więcej, często rezygnują z jedzenia znanych i do tej pory lubianych produktów. Już 2-latek próbuje ustawić sobie mamę  i może zarządzić – skutecznie lub nie – bułę z masłem na śniadanie. Niemniej każde dziecko ma swoje ulubione smaki, wyniesione z domu. Ma także, lub też nie ma nawyk sięgania po warzywa i owoce. Ważne by z jednej strony szanować dziecko i jego potrzeby,  z drugiej strony jednak pomagać w dobrych wyborach. To dorośli decydują, czy kupią chipsy  czy zainwestują w zdrową żywność . Ważne, by oferować rozmaite produkty i nie podawać w zamian ulubionego dania. Oferowanie rozmaitych produktów nie musi się wiązać z ich zjedzeniem, ale dobrze już jest jeśli dziecko zostanie zapoznane z nowym zdrowym produktem, a to już malutki krok do przodu. Dziecko ma prawo odmówić zjedzenia danej rzeczy, ale naszym zadaniem jest uczyć zdrowych nawyków żywienia.

   

 • Wyprawka przedszkolaka na rok szkolny 2018/19

  Prosimy o nie kupowanie wyprawek dla przedszkolaka, ponieważ zostaną zamówione przez wychowawców grup.

 • Wakacje .....

  gify slonce    

  Całe grono pedagogiczne oraz pracownicy przedszkola życzą zarówno naszym przedszkolakom, absolwentom oraz rodzicom miłego i spokojnego wypoczynku na wakacjach.

  Życzymy wszystkim, aby te wakacje obfitowały w słońce, pogodę ducha, radość

  a przede wszystkim w całe mnóstwo wakacyjnych przygód.

  Dziękujęmy za całoroczną współpracę !!!!

  Do zobaczenia we wrześniu !

 • Wizerunek a RODO

  Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Chorzelach informuje, że w czasie organizowanych wydarzeń, uroczystości publicznie otwartych nie mają zastosowania przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/67 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – RODO, Dz. U. UE . L.2016.119.1 z dnia 4 maja 2016 r.) oraz  art. 81 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2017 r., poz. 880).

  Wykonywanie, publikowanie i udostępnianie zdjęć wykonanych przez uczestników wydarzeń, uroczystości otwartych organizowanych w przedszkolu odbywa się na ich własną odpowiedzialność i świadomość konsekwencji wynikających z rozpowszechniania wizerunku innych osób bez ich zgody. USZANUJMY SWOJE PRAWA.

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się:

  Grupa "Pszczólki" godz.10.30

  Grupa "Żyrafki" godz.13.00

 • Informacja

  Wszystkie informacje i dokumenty związane z RODO będą zamieszczone na stronie  internetowej przedszkola w zakładce RODO.

 • Narodowy quiz matematyczny

  6 czerwca 2018 r. w naszym przedszkolu  odbył się Narodowy quiz matematyczny.

  Do rywalizacji stanęły grupy 3 osobowe z najstarszych grup wiekowych z naszego przedszkola, jak również z przedszkola z Jednorożca.  Wszystkie zadania quizu wiązały się 
  z umiejętnością zastosowania wiedzy matematycznej w praktyce. Drużyny odszukiwały i liczyły figury geometryczne, rozwiązywały zadania tekstowe, budowały kwadraty z kolorowych patyczków, stosowały w praktyce określenia czasowe, nawlekały korale na sznurek według podanego rytmu, kolorowały pola według szyfru. Wszystkie konkurencje odbywały się w atmosferze „narodowej”. Uczestnicy quizy ubrani byli w barwy narodowe: biało-czerwone. Dzieci
   udowodniły, że bardzo dobrze czują się podczas rozwiązywania zadań matematycznych. Bawiły się przy tym doskonale, a przy okazji pokazały, ile potrafią. 

   

 • Dzień Dziecka 2018

  W dniu 30 maja 2018 r. w naszym Przedszkolu uroczyście obchodziliśmy dzień, na który wiele dzieci czeka z niecierpliwością, a mianowicie Dzień Dziecka. W tym dniu w ogrodzie Przedszkola zgromadzili się wychowankowie wszystkich oddziałów naszej placówki wraz z opiekunami ubrani w barwy narodowe. Na początku spotkania pani dyrektor złożyła wszystkim dzieciom życzenia z okazji ich święta, a następnie zaprosiła ich do wspólnych zabaw. Tego dnia nie zabrakło artystycznych, muzycznych i sportowych atrakcji, które odbyły się na przedszkolnym placu zabaw. Wszyscy bawiliśmy się świetnie.

  Na zakończenie pełnego wrażeń dnia każdy przedszkolak otrzymał okolicznościowy prezent.

   

 • Dzień Mamy i Taty 2018

  W dniach 22,23, 24 i 25 maja 2018 r. dzieci z naszego przedszkola przygotowały dla swoich Kochanych Rodziców Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Przedszkolaki z mocno bijącymi serduszkami zaprezentowały swoim Bliskim bardzo piękne i wzruszające programy artystyczne przygotowane pod opieką Nauczycieli. Były to szczególne spotkania, którym towarzyszyły niesamowite emocje. Wszyscy Goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy i piosenek, z uśmiechem i rozbawieniem oglądali tańce przygotowane na tę okazję. Dzieci doceniły talenty kulinarne, sukcesy zawodowe, cierpliwość, wyrozumiałość i bezgraniczną miłość swoich Mam oraz zaradność życiową, zmysł techniczny i poczucie humoru swoich Tatusiów. Wielka trema, łzy wzruszenia - ale występy się udały! Rodzice byli zachwyceni i bardzo poruszeni. Ściskali swoje pociechy i dziękowali za upominki. Za wspaniałe popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw i radosnymi uśmiechami Rodziców. Uroczystość przebiegła w ciepłej i serdecznej atmosferze.  Na pewno na długo pozostanie w pamięci Dzieci i Rodziców. Mamy nadzieję na kolejne, pełne emocji i niezapomnianych chwil, spotkania w gronie najbliższych.
  KOCHANI RODZICE WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!

 • Rekrutacja pracowników a RODO

  Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Chorzelach informuje, że w czasie nieprowadzenia procesu rekrutacyjnego na wolne stanowisko pracy, dokumenty (CV, kwestionariusze itp.) składane drogą elektroniczną będą usuwane z poczty elektronicznej Przedszkola, natomiast dokumenty składane w formie papierowej są trwale niszczone bezzwłocznie po ich otrzymaniu. Przedszkole jako Administrator nie przechowuje składanych dokumentów nie ogłaszając rekrutacji na wolne stanowisko pracy, gdyż zgodnie z art. 5 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016 r., zwanego dalej RODO, „dane osobowe muszą być zbierane w konkretnych, wyraźnych i prawnie uzasadnionych celach

 • INFORMACJA!!!

  Szanowni Rodzice!

   

  Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Chorzelach informuje, że w czasie organizowanych wydarzeń, uroczystości publicznie otwartych nie mają zastosowania przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/67 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – RODO, Dz. U. UE . L.2016.119.1 z dnia 4 maja 2016 r.) oraz  art. 81 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2017 r., poz. 880).

  Wykonywanie, publikowanie i udostępnianie zdjęć wykonanych przez uczestników wydarzeń, uroczystości otwartych odbywa się na ich własną odpowiedzialność i świadomość konsekwencji wynikających z rozpowszechniania wizerunku innych osób bez ich zgody.

   

 • Dzień Rodziny w przedszkolu

  W dniach 22,23, 24 i 25 maja 2018 r. dzieci z naszego przedszkola przygotowały dla swoich Kochanych Rodziców Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Przedszkolaki z mocno bijącymi serduszkami zaprezentowały swoim Bliskim bardzo piękne i wzruszające programy artystyczne przygotowane pod opieką Nauczycieli. Były to szczególne spotkania, którym towarzyszyły niesamowite emocje. Wszyscy Goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy i piosenek, z uśmiechem i rozbawieniem oglądali tańce przygotowane na tę okazję. Dzieci doceniły talenty kulinarne, sukcesy zawodowe, cierpliwość, wyrozumiałość i bezgraniczną miłość swoich Mam oraz zaradność życiową, zmysł techniczny i poczucie humoru swoich Tatusiów. Wielka trema, łzy wzruszenia - ale występy się udały! Rodzice byli zachwyceni i bardzo poruszeni. Ściskali swoje pociechy i dziękowali za upominki. Za wspaniałe popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw i radosnymi uśmiechami Rodziców. Uroczystość przebiegła w ciepłej i serdecznej atmosferze.  Na pewno na długo pozostanie w pamięci Dzieci i Rodziców. Mamy nadzieję na kolejne, pełne emocji i niezapomnianych chwil, spotkania w gronie najbliższych.
  KOCHANI RODZICE WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!

 • Klauzula informaycjna

  Na podstawie art. 13 ust.1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu tych danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) – zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż :

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych przetwarzanych w Przedszkolu Samorządowym ul. Wesoła 1, 06-330 Chorzele jest Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Chorzelach.
  2. Inspektorem ochrony danych w Przedszkolu Samorządowym w Chorzelach jest Pani Dorota Tyjewska    e-mail – iod.przedszkole@vp.pl
  3. Administrator danych osobowych – Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Chorzelach - przetwarza Pani/Pana dane osobowe na podstawie art. 6 ust. 1 pkt. a, b, c, e oraz art. 9 ust. 2 pkt. b, h Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4.  Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu/celach:
  1. rekrutacji dzieci do przedszkola.
  2. ewidencji dzieci,
  3. prowadzenie dziennika lekcyjnego,
  4. w celach sprawozdawczych,
  1. W związku z przetwarzaniem danych w celach o których mowa w pkt 4 odbiorcą danych osobowych Pani/Pana dziecka będzie:
  1. Przedszkole Samorządowe w Chorzelach;
  2. organy nadzoru;
  3. podmioty zewnętrzne, którym administrator danych osobowych przekazuje dane w związku z organizacją pracy przedszkola;
  4. podmioty współpracujące z przedszkolem w zakresie edukacji, opieki i wychowania,
  5. zgodnie z obowiązującym prawem - Ustawa Prawo Oświatowe z dn. 14 grudnia 2016 r. z poźn. zmianami.
  1. Pani/Pana dane osobowe dane osobowe będą przechowywane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
  2. W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania i przenoszenia, a także prawo do wniesienia sprzeciwu, oraz inne uprawnienia w tym zakresie wynikające z obowiązujących przepisów prawa,
  3. W przypadku, gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit a, Rozporządzenia czyli zgody na przetwarzanie danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność  przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, z obowiązującym prawem.
  4. W przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem przetwarzaniu danych osobowych w Przedszkolu Samorządowym w Chorzelach  przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych.(tj.: Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych)
  5. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych dziecka jest wymogiem ustawowym. Konsekwencją niepodania danych dziecka jest uniemożliwienie działalności statutowej przedszkola wobec Pani/Pana dziecka.
  6. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane. 
 • INFORMACJA

  30.05.2018 r. Dzień Dziecka w przedszkolu

  Ubiór dzieci na biało -  czerwono

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Przedszkole Samorządowe w Chorzelach
  ul. Wesoła 1
  06-330 Chorzele
  NIP 761-14-03-535
  REGON 000913077
  Godz. urzędowania :
  6.30 - 16.30
 • (+48) 29 75 15 043

Galeria zdjęć