Menu

 • Dzień Bezpiecznego Internetu- 6 luty 2018

  Grupa "Żyrafki" ostatnio świętowała Dzień Bezpiecznego Internetu. Zaczęli od ułożenia napisu INTERNET z rozsypanych liter. Potem wykonali sieć z wełny oraz rozmawiali na temat internetu. Omówili również urządzenia, dzięki którym możemy korzystać z internetu. Pobawili się też w zabawę „Mysz i małpka”, po uprzednim omówieniu jak wygląda mysz i małpa nie tylko zwierzę, ale także ta komputerowa. Obejrzeli też bajki z serii „Owce w sieci”, na podstawie których utworzyliśmy kodeks postępowania w sieci. Na koniec zajęć dzieci wykonały laptopy.

 • Tworzenie jadłospisu przez dzieci

  gify warzywa             gify warzywa                    gify warzywa

  Intendentka planując dekadowy jadłospis kierując  się zasadami zdrowego żywienia oraz tym, że w naszym przedszkolu dziecko jest najważniejsze, wspólnie z Panią Dyrektor  o propozycje posiłków postanowiły zapytać naszych przedszkolaków. Zanim  przystąpiliśmy do wspólnego układania jadłospisu Pani Dyrektor przedstawiła Panią intendent oraz zakres jej czynności w naszym przedszkolu. Wspólnie z Panią intendent zapoznała dzieci z definicją jadłospisu oraz zasadami jego układania. Przy wyborze menu nasze dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat racjonalnego i zdrowego żywienia. Możliwość skomponowania jadłospisu sprawiła im dużą radość  i zadowolenie. Żywienie zbiorowe to wyjątkowo trudny orzech do zgryzienia. Wymaga współpracy wielu osób, dlatego najważniejsze jest dla nas ,aby nasza przedszkolaki odgrywały w niej najważniejszą rolę. Ważne by  z jednej strony szanować dziecko i jego potrzeby, z drugiej strony jednak pomagać w dobrych wyborach. Nasze dzieci miały możliwość wymienić produkty które mniej lub bardziej lubią,a nawet czego  nie chciały by wcale spożywać. Pani intendentka przy układaniu jadłospisów w miarę możliwości uwzględni wszystkie uwagi dzieci.

  Uważamy,  iż zaangażowanie dzieci w układanie menu,będzie miało bardzo pozytywny wpływ na  ich spożywanie.  Chcąc zachęcić dzieci do spożywania posiłków  w naszym przedszkolu Pani intendent obiecała, że  będą samodzielnie przygotowywać „kolorowe” kanapki raz w miesiącu.

 • Informacja dot.rekrutacji 2018/2019

  Informujemy, iż podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych  nastąpi 8 marca 2018 r. (czwartek)

  Lista zostanie wywieszona na tablicy ogłoszeń.

 • Ogłoszenie


  gify pingwiny

  23 lutego 2018r. tj. piątek obchodzimy Dzień Pingwina. Bardzo proszę, aby dzieci w tym dniu ubrały się na czarno-biało.

 • Walentynki 2018

                                                 emotikony na gg miłosne              emotikony na gg miłosne              emotikony na gg miłosne

  W środę 14 lutego w grupie "Pszczółki" zrobiło się bardzo czerwono, a to za sprawą „Walentynek” – święta chłopców i dziewczynek. Dzieci poznały tradycje tego święta poprzez wspólne zabawy. Wręczały sobie własnoręcznie wykonane walentynki. Wszystkie przedszkolaki były dla siebie bardzo miłe i pomagały sobie nawzajem. Dla uczczenia tak wspaniałego dnia własnoręcznie wykonały „serduszkowe drzewko przyjaźni”. We wszystkie prace, dzieci włożyły całe swoje serce, przyjaźń i serdeczny uśmiech. Dzień Świętego Walentego to dzień przyjaźni, miłości i szacunku do drugiej osoby. W związku z tym Pszczółki nie zapomniały o pracownikach przedszkola i obdarowały ich przepięknym czerwonym sercem. Takie balonowe serduszko otrzymała również każda Pszczółka z życzeniami „Wszystkiego najlepszego z okazji Walentego”.

 • Podsumowanie akcji Góra Grosza 2018

  Nasze przedszkole, podobnie jak w latach ubiegłych, przystąpiło do akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

  Akcja rozpoczęła się 27 listopada 2017r., i trwała do 9 lutego 2018r. w tym czasie w każdej grupie stanął specjalny pojemnik, do którego można było wrzucać „grosiki”.

  Cele akcji było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz uświadomienie  przedszkolakom, że nawet najdrobniejsze, wspólnie zebrane monety mogą tworzyć ogromny fundusz.

  W ramach akcji Góra Grosza udało nam się zebrać kwotę 123, 53 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom, którzy wzięli udział w akcji. Cieszy nas fakt, że dzieci potrafią dzielić się z innymi i nie pozostają obojętne na los osieroconych kolegów i koleżanek. Dziękujemy !!!

  Koordynator - Agnieszka Grabowska

 • Rekrutacja 2018/2019

  Szanowni Rodzice,

  Uprzejmie informujemy, iż rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 odbędzie się zgodnie z: ustawą z dnia 4 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 59)

  ZARZADZENIE__rekrutacja.pdf

  UCHWALA.pdf

  UCHWALA_234.pdf

  rekrutacja_2018.19_-_informacja_na_strone_(2).docx

  gify linie

  Poniżej druki dla  :

  Rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola  deklaracja_2018.docx

  Rodziców dzieci ubiegających się o przyjęcie dziecka do przedszkola  - wniosek_2018.docx

   

 • Klub Seniora w przedszkolu...

  Rokrocznie dzieci z przedszkola przedstawiają Klubowi Seniora w Chorzelach program z okazji Dnia Babci i Dziadka. Głównie przedstawienie organizowane było w Ośrodku Upowszechniania Kultury w Chorzelach, jednakże w tym roku za zgodą Dyrektora OUK oraz z inicjatywy dyrektora przedszkola i nauczycieli mogliśmy gościć szanownych seniorów w naszym przedszkolu. Podczas spotkania wystąpiła grupa „Pszczółki” na czele z wychowawczynią p. Agnieszką Grabowską. Część artystyczna była pełna rytmicznych piosenek, wzruszających wierszy oraz postaci bajkowych. Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka bardzo podobało się Seniorom co potwierdzili gromkimi brawami oraz słodkim poczęstunkiem dla dzieci.

  Dziękujemy za przybycie!

 • Szkoła bezpieczna w sieci

  Szkoła bezpieczna w sieci to projekt realizowany przez Fundację Dzieci Niczyje wraz z Fundacją Orange przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa uczniów korzystających z internetu oraz promocja pozytywnych zastosowań sieci. W ramach projektu opracowane zostaną rekomendacje dla szkół dotyczące zapobiegania i reagowania na zagrożenia online na terenie placówki, promowana będzie profilaktyka zagrożeń adresowana do dzieci, młodzieży i ich rodziców.Projekt dotyczy równiez przedszkoli, dlatego nasza placówka dołaczyła się do akcji. Koordynatorem akcji  jest p. Anna Lipińska.

  http://dzieckowsieci.fdn.pl/szkola-bezpieczna

 • Zaproszenie na Karnawał z Boną

  Prosimy o zapoznanie się z plakatem poniżej:

  Zaproszenie na Karnawał z Boną - Obrazek 1

 • Dzień Babci i Dziadka 2018

  Serdecznie zapraszamy drogich Dziadków na uroczystość z okazji Ich Święta

  Dzień Babci i Dziadka to jedna z ważniejszych dat.
  Damy Wam tyle całusów, ile macie lat.
  Złożymy tyle życzeń, ile płatków kwiaty mają,
  by zapewnić ze szczerością , że wnuczęta Was kochają.

  Czasu wnukom nie żałujcie i powoli się szykujcie:

  gr. "MOTYLKI" - 08.02.2018 r. (czwartek) godz.13.00

  gr. "MISIE" - 01.02.2018 r. (czwartek) godz. 12.30

  gr. "PSZCZÓŁKI" 07.02.2018 r. (środa) godz.13.00

  gr. "ŻYRAFKI" 06.02.2018 r. (wtorek) godz. 13.00

  gr. "SMERFY" 19.01.2018 r. (piątek) godz.11.00

 • Przegląd Kolęd w Ośrodku Upowszechniania Kultury w Chorzelach

  Przegląd odbył się 8 stycznia 2018 r. dzieci z naszego przedszkola otrzymały I miejsca.

   

  Zespół „ANIOŁKI” gr. „Misie”

  1. Czajkowska Amelia
  2. Delowicz Oliwia
  3. Markowska Kinga
  4. Ostrowska Nikola
  5. Rapacka Daria
  6. Szlaga Zofia
  7. Żegota Lena

   

  Zespół „ŚNIEŻYNKI” Grupa „Pszczółki”

  1. Duda Vanessa
  2. Wiśniewska Oliwia
  3. Smolińska Izabela
  4. Kucka Maja

  Kategoria SOLISTA:

  I miejsce - Blanka Klonowska "Żyrafki"

  I miejsce - Wiktoria Ochenkowska "Żyrafki"

   

   

  WYKONAWCY OTRZYMALI PAMIĄTKOWE DYPLOMY

  ORAZ NAGRODY KSIĄŻKOWE.

 • Ferie zimowe 2018

  Na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.), Minister Edukacji Narodowej ogłosił terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2017/2018 :

  Termin ferii -   15-28 stycznia  2018 r.

  Przedszkole w czasie ferii zimowych czynne jak zawsze  od 6.30 do 16.30

  Źródło: https://men.gov.pl/zycie-szkoly/kalendarz-roku-szkolnego/terminy-ferii-zimowych-w-roku-szkolnym-20172018.html

 • Teatrzyk wyjazdowy

  W dniu 12.02.2018 r. (poniedziałek) godz.1000 organizowany jest wyjazd na  teatrzyk do Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu na bajkę pt.”Przygody Baltazara Gąbki”.

  Termin zapisów do 05.02.2018 r.

  Koszt 20 zł ( w tym dojazd). 

  Zapisy u wychowawcy.

 • X Gminny Konkurs na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy

  Przedszkole zajęło III miejsce w X Gminnym  Konkursie na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy

  http://www.chorzele.pl/?c=mdAktualnosci-cmPokazTresc-1-558

 • Bal karnawałowy 2018

  Pani Zima zaprasza wszystkie dzieci na Bal Karnawałowy 2018 

  zaproszenie_Pani_Zima.docx

 • Nauka języka angielskiego

  Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Chorzelach informuje, iż w każdej grupie wiekowej w przedszkolu prowadzona jest nauka języka angielskiego przez nauczycieli grup, którzy posiadają do tego kwalifikacje. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu po 30 minut.

 • Jasełka 2017

  „Znowu minął rok, znów za oknem pada śnieg.

  Blaski choinki w domu lśni, bo świąteczne idą dni.

  Kolędnicy już odwiedzają każdy dom,

  Dzwonią sanie pośród zasp, bo kolędy nadszedł czas.”

  gify Boże Narodzenie

   

  Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych świąt kościelnych, obchodzone na pamiątkę Narodzenia Jezusa. Obok wymowy religijnej, posiada ogromny wymiar rodzinny. Łagodzi nastroje, raduje serca, przysparza miłości. W polskiej tradycji Święta Bożego Narodzenia wiążą się z wystawianiem teatralnych przedstawień o narodzinach Chrystusa - tak zwanych jasełek.
  Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia, w podniosłej i uroczystej atmosferze, odbyło się spotkanie opłatkowe całej społeczności naszego przedszkola pt. „ Anielskie opowiadanie świąteczne”. Ten uroczysty dzień uświetniły jasełka w wykonaniu dzieci z grupy „Żyrafki” i „Pszczółki”. Uroczystość została przygotowana przez p. Annę Lipińską, p. Agnieszkę Grabowską oraz p. Małgorzatę Andruszkiewicz. W przedstawieniu brały udział nie tylko dzieci, ale także ich rodzice m.in. p. Ewa Werder, p. Agnieszka Antosiak, p. Jowita Wichowska, p. Zbigniew Karłowicz oraz p. Rafał Tułowiecki.

  Na spotkanie przybyli  nauczyciele, pracownicy, dzieci, rodzice, a także dziadkowie.

  Spośród zaproszonych gości obecnością swoją zaszczycili: 

  • p. Beata Szczepankowska – Burmistrz Miasta i Gminy Chorze,
  • ks. Stanisław Dziękiewicz – Dziekan parafii Chorzele,
  • p.Krzysztof Milewski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Chorzelach,
  • p. Ewa Monika Werder – Skarbnik Miasta i Gminy Chorzele,
  • p. Anna Kosak – Orzoł – Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Chorzelach.

  Przemówienie powitalne oraz życzenia świąteczne wygłosiła dyrektor Jadwiga Krysik.

 • Przegląd kolęd i pastorałek

       gify Boże Narodzenie     gify Boże Narodzenie    gify Boże Narodzenie     gify Boże Narodzenie    gify Boże Narodzenie

  W dniu 19 grudnia 2017 r.  w naszym przedszkolu odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek we współpracy z Przedszkolem Samorządowym w Jednorożcu. Mogliśmy usłyszeć zarówno tradycyjne znane kolędy, jak „Pójdźmy wszyscy do stajenki” czy „Dzisiaj w Betlejem”, a także różnego rodzaju pastorałki. Dzieci przedstawiły w uroczy i niezapomniany sposób wybrane utwory. Podczas występów opiekunowie zadbali o odpowiednie stroje uczestników oraz nastrój świąteczny. Nie obyło się bez gromkich braw, dyplomów i upominków dla małych artystów. Był to mile i przyjemnie spędzony czas, w którym na nowo można było poczuć świąteczną atmosferę zbliżających się Świąt.

  Serdecznie dziękujemy uczestnikom i wszystkim obecnym.

 • Ogłoszenie dla rodziców dzieci uczęszczających do oddziału w Łazie

  Zajęcia dydaktyczne w przedszkolu w Łazie będą trwały do 22 grudnia 2017, natomiast w dniach 27, 28 i 29 grudnia 2017 zajęć w przedszkolu nie będzie.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Przedszkole Samorządowe w Chorzelach
  ul. Wesoła 1
  06-330 Chorzele
  NIP 761-14-03-535
  REGON 000913077
  Godz. urzędowania :
  6.30 - 16.30
 • (+48) 29 75 15 043

Galeria zdjęć