• Mamo, tato, wolę wodę!

• Rozpoczeliśmy już realizację XVI edycji projektu "Mamo, tato, wolę wodę!". W ramach projektu dzieci poznały głównego bohatera "Zdrojka" oraz jego przyjaciół - wiewiórkę, wydrę, jelonka, myszkę, misia oraz wilka. Przedszkolaki zapoznały się z piosenką przweodnią projketu, dowiedziały się ile wody jest w organizmie człowieka oraz kiedy warto sięgnąć po szklank wody. na koniec pokolorowały postacie swoich nowych przyjaciół i wypiły szklaneczkę świeżej wody.

• Mamo, Tato wolę wodę!

• Nasze przedszkole przystąpiło do programu pn.„Mamo, tato, wolę wodę!”. To jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska. W ramach programu tworzone są dla przedszkoli eksperckie materiały edukacyjno-poznawcze, w tym scenariusze zajęć, angażujące dzieci i wychowawców do wspólnej nauki poprzez zabawę.