• Zmiana stawki żywieniowej

Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Chorzelach informuje, iż zgodnie z Zarządzeniem Nr 8/2023 z dnia 29.08.2023 r. ulega zmianie wysokość stawki żywieniowej w placówce.

Stawka całodziennego wyżywienia od 1 września 2023 r. będzie wynosić 9,50 zł, w tym:

1. śniadanie – 3,00 zł
            2. obiad – 3,50  zł
            3. podwieczorek – 3,00 zł

Decyzja o podniesieniu stawki żywieniowej została podjęta po dokonaniu kalkulacji kosztów produktów spożywczych (wsad do kotła) potrzebnych do przygotowania posiłków dla dzieci. Podwyższenie stawki jest zasadne ze względu na respektowanie przepisów wraz z wytycznymi żywieniowymi (Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane  w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz.U.2016.1154)

Rekomendacje co do posiłków przedszkolnych i szkolnych zakładają między innymi uwzględnienie większej ilości warzyw, owoców, ryb, organicznie potraw smażonych, a także  zapewnienie dzieciom zdrowych napojów. Zwiększenie stawki żywieniowej umożliwia urozmaicanie posiłków, utrzymanie ich kaloryczności oraz podnoszenie jakości serwowanych posiłków w celu zapewnienia prawidłowego rozwoju naszych podopiecznych

• Płatność za przedszkole

• Informacja dotycząca płatności za przedszkole

Z uwagi na częste pomyłki dotyczące płatności za przedszkole prosimy o prawidłowe wypełnianie tytułu przelewu według poniższej instrukcji: imię i nazwisko dziecka, kwota za wyżywienia, kwota za godziny, miesiąc  np. Jan Kowalski, wyżywienie - kwota, godziny - kwota, sierpień 2023

Nr konta 37 8924 0007 0025 0287 2003 0001

Informację o kwocie do zapłaty otrzymacie Państwo na swój numer telefonu od intendenta przedszkola. Płatność należności do 10 dnia każdego miesiąca.